Перейти до головного змісту

Способи зберігання і розморожування

Способи зберігання і розморожування

Поводження зі свіжою рибою вимагає особливої обережності. Тонкий аромат, смак і текстура м’якоті — все, що робить хорошу рибу неповторною, та безпосередньо пов’язане з її якістю.

На якість морепродукту неабияк впливає спосіб його зберігання та розморожування. Приміром, кров з порізів, яка потрапляє на м’якоть риби, неминуче псує зовнішній вигляд продукту і створює сильний «рибний» запах та присмак.

Зберігання

Свіжу або свіжоморожену рибу потрібно якомога швидше закласти на зберігання. Свіжу рибу зберігають при температурі від 0 до +2 °С, а свіжоморожену — при температурі мінус 18 °С і нижче. У будь-якому разі, найкраще зберігати цільну свіжу рибу на льоду. При цьому під час розморожування риби потрібно забезпечити видалення надлишкової рідини.

Повторне зберігання

Якщо розібране філе потрібно повторно закласти на зберігання, його шматки укладають шкірою до шкіри або м’якоть до м’якоті. Таким чином бактерії, що містяться на шкірі, не зможуть вразити м’якоть філе.

Розморожування

Для розморожування рибу переносять з морозильної камери в холодильник і витримують там доти, доки м’якоть не стане на дотик м’якої (зазвичай, це займає один-два дні — залежно від температури всередині холодильника та розміру риби). При цьому рибу рекомендується час від часу перевертати з боку на бік. Ідеальна температура розморожування риби — близько 4 °С. Повільне розморожування дозволяє уникати рясної втрати соку, зберігає смак, текстуру і аромат продукту.

Розморожувати рибу при кімнатній температурі або у воді не слід!